صادرات مضافتی نیمه خشک

خرمای مضافتی نیمه خشک  یکی از بهترین انواع خرما تولید شده در ایران می باشد و از ارزش تجاری مطلوبی برخوردار است. همانطور که میدانیم خرما با توجه به میزان رطوبت خود به سه دسته تقسیم می شود. خرمای نیمه خشک دارای رطوبتی متوسط می باشد و نسبت خرمای نوع تر از قدرت ماندگاری بالایی برخوردار می باشد.

جهت اطلاع از شرایط صادرات خرما مضافتی نیمه خشک با ما در تماس باشید.

انواع خرمای نیمه خشک ایرانی

آیا با انواع ارقام خرمای نیمه خشک کشور آشنا هستید؟
خرمای نیمه خشک در مناطق مختلفی از کشور کشت و تولید می شود. از جمله مرغوب ترین انواع خرمای نیمه خشک کشور می توان به:

خرمای مضافتی: خرمای مضافتی بم  پوست مشکی ، براق، نازک و صافی دارد. پوست رطب مضافتی بم به راحتی قابل جدا شدن است. خرمای مضافتی بم شیره زیادی دارد. برای تشخیص نوع مرغوب این خرما به این شکل عمل کنید که هرچه میزان شیره یک خرما بیشتر است کیفیت و درجه ی آن خرمای مضافتی بم هم بیشتر است. وزن هر جعبه ی خرمای مضافتی بم به دلیل شیره ی زیاد آن بیش از 10 کیلو گرم می باشد

خرمای ربی: این رقم خرما بومی استان سیستان و بلوچستان می باشد. دارای ظاهری کشیده و سایزی درشت است و رنگ این رقم خرما متمایل به مشکی و براق می باشد. خرمای ربی به خرمای پاکستانی نیز شهرت دارد.

خرمای پیارم: مرغوب ترین انواع خرمای شناخته شده در جهان می باشد و شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان مرغوب ترین خرمای پیارم را در خود پرورش می دهد.

خرمای استعمران یا خرما سایر: یکی از مرغوب ترین انواع خرمای برداشت شده در استان خوزستان می باشد. این رقم خرما ظاهری کشیده دارد و رنگ آن متمایل به قهوه ای روشن می باشد. خرمای استعمران از ارزش تجاری مطلوبی برخوردار می باشد.

خرمای کبکاب: این خرما در مناطق مختلفی از کشور پرورش می یابد و مرغوب ترین نوع آن مربوط به استان خوزستان است. خرمای کبکاب در مرحله رطب نیز مصرف می شود. خرمای کبکاب دارای پوستی ضخیم و متمایل به قهوه ای روشن می باشد.