خرما گنتار

خرما گنتارگنتار (Gantar) خرمای گنتار به عنوان یکی از بهترین و با کیفیت ترین خرمای استان بوشهر دراین شهرستان برداشت می شود.این نوع خرما در مناطق مختلف به اسامی قنطار و قندی نیز نامیده می شودوجزء خرماهای ریز و «تر» می باشدویکی از مرغوب ترین خرماهای صادراتی خوزستان است.

ویژگی های خرماگنتار:این نوع خرمابیضی شکل با وزن متوسط ۹٫۲۷ گرم است. بافت آن  نرم می باشد رنگ آن زرد، ضخامت پوسته درآنها متوسط ونسبت گوشت میوه به هسته معادل ۷٫۹۳ است. هسته آن بیضی شکل با رنگ قهوه ای روشناست . خارک آن در مرداد ماه می رسد ولی برداشت میوه کاملاًرسیده در اواخر شهریور ماه صورت می گیرد.

مزایای خرما گنتار:خرمای گنتار جز خرماهای تر و صادراتی ایران است و در بیشتر استان های خرما خیز پرورش می یابد.گنتار به دلیل ثمردهی بالا و آفت کم و رشد زیاد نسبت به نخل های دیگر فروانی بیشتری در نخلستان ها دارد.درجه نگهداری این خرما از همه خرماهای کشور بیشتر است به همین علت جهت صادرات ومصرف طولانی مدت مناسب است.از این خرما برای تهیه،سرکه خرما،رب خرما و جوهر خرما استفاده میکنند.قیمت خرما گنتار نسبت به کلیه خرماهای کشور مناسب تر است.قابلیت نگهداری این خرما زیاد است. این رقم خرما در روی درخت چندین نوبت برداشت می شود.از نظر اهمیت میوه در نواحی خوزستان واهرم درجه یک و در سایر نقاط درجه دو محسوب می گردد. بیشتر به صورت رطب و خرما مصرف می شود.بیشترین شهرهایی که خرما گنتار در آن رشد میکند از استان خوزستان هستند .( شادگان، خرمشهر، آبادان، اهواز، بهبهان ) در براز جان، اهرم کازرون، داراب نیز می باشد